JESTEŚMY NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĄ W BYTOMIU ORAZ CZWARTĄ W WOJEWÓDZTWIE!

23 września 2019 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowego 2018/2019. Biorąc pod uwagę ponad 30 dyscyplin sportowych, które obejmuje rywalizacja we współzawodnictwie szkolnym, okazaliśmy się bezkonkurencyjny, po raz drugi z rzędu zdobywając tytuł najbardziej usportowionej szkoły w mieście! Podsumowanie klasyfikacji wojewódzkiej przyniosło kolejne dobre wiadomości. Wśród wszystkich szkół podstawowych w województwie uplasowaliśmy się na najwyższym w historii czwartym miejscu. Warto wspomnieć, że przed nami znalazły się jedynie szkoły sportowe i szkoły mistrzostwa sportowego. Sukcesy uczniów, podopiecznych nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów zostały nagrodzone pucharami i dyplomem wręczonymi z rąk władz miasta. Podczas uroczystości, za medalowe miejsca podopiecznych na arenie wojewódzkiej , nagrodzeni zostali pani Magdalena Pasek oraz panowie Marcin Jędrzejczyk i Maciej Kurylas. Oby ten rok był przynajmniej równie udany. CHCEMY BYĆ JAK WACŁAW KUCHAR!