Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej.

Nasza szkoła, jako placówka nowoczesna, działająca na rzecz wartościowych zmian w polskiej edukacji uczestniczy w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej.

Otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w programie Mistrzowie Kodowania. Okazuje się, że nauka programowania nie jest zbyt trudna dla dzieci w szkole podstawowej, które świetnie sobie radzą i nie postrzegają programowania jako „wiedzy tajemnej”.

Z nauką programowania jest jak z nauką języka obcego. Opanowujemy podstawy i odkrywamy, że możemy się porozumieć z innymi, uczymy się zaawansowanych zwrotów i czujemy, że mamy wpływ na nasze otoczenie. Ucząc się kodowania poznajemy język maszyn i technologii, którą się posługują. Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata.

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką – Bill Gates

Anna Kowalska, Mistrzowie Kodowania