Tydzień Edukacji Regionalnej 2023

Tegoroczny Tydzień Edukacji Regionalnej obfitował w wiele atrakcji oraz konkursów. W Barbórkę uczniowie w klasach rozwiązywali krzyżówkę, która dotyczyła pracy i życia grubiorza. We wtorek wybrani uczniowie wzięli udział w teleturnieju „O Śląsku, po Śląsku”. Walka była wyrównana i dopiero ostatnia konkurencja wyłoniła zwycięzcę: Macieja Kalawskiego z klasy 7c. Drugie miejsce zajął Dawid Berner z klasy 5c, a trzecie Emilia Lasota z 8a. W czwartek w szkole odbył się pierwszy MajsterSzef. Uczniowie przygotowywali wodzionkę walcząc o nagrodę wszech czasów: Złotą Nudelkulę. Specjalistami od najlepszej zupy świata okazali się: Jakub Zegadło i Maksymilian Zejman z klasy 5a. W piątek cała społeczność szkolna mogła posłuchać i potańczyć do śląskich szlagierów.