5a i 5b w Pałacu Młodzieży

Dnia 31 marca uczniowie klasy 5a i 5b wzięli udział w warsztatach w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Tematem zajęć była Afryka. Pani Agnieszka Kowalczyk poprowadziła zajęcia bardzo ciekawie, angażując dzieci do aktywnego uczestnictwa poprzez różnorodne pomoce dydaktyczne.

Uczniowie poznali ogólne informacje o kontynencie oraz wiele interesujących ciekawostek ze świata fauny i flory afrykańskiej, w której tak wielu gatunkom grozi wyginięcie . Nawet tym, które są wizytówką Afryki.

Dowiedzieli się także o życiu i działalności niesamowitej kobiety -Wangari Maathai , kenijskiej działaczki feministycznej, ekologicznej, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla ,wywodzącej się z plemienia Kikuju.

Wangari Maathai dała poznać się światu jako pełna zaangażowania i uporu działaczka na rzecz planety , praw kobiet i praw człowieka, wolności i demokracji.

Sprzeciwiała się wycinaniu lasów i z pomocą tysięcy ludzi , przede wszystkim kobiet -sadziła drzewa.

Warsztaty o Afryce miały charakter wiedzy uniwersalnej , która powinna skłonić do refleksji na temat planety , naszego kontynentu, naszej przyrody i naszej roli w dbaniu o Ziemię.