VIII Międzyszkolny Konkurs „Chochlikowe psoty”

Tradycyjnie, z początkiem wiosny, gościliśmy w naszej szkole drużyny z bytomskich szkół podstawowych biorące udział w ósmej już edycji Międzyszkolnego Konkursu „Chochlikowe psoty”. Miło nam, że po przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy się spotkać znowu w dotychczasowej formule konkursu – czyli drużyny przywiozły ze sobą przygotowane wcześniej prace plastyczne oraz brały udział w konkurencjach. Przypominamy, że odbiorcami konkursu są uczniowie z klas I-III uczęszczający na zajęcia dodatkowe prowadzone przez pedagoga, logopedę lub psychologa.

Wszyscy młodzi uczestnicy (SP nr 3, 23, 42, ,43, 54) wykazali się umiejętnościami współpracy, logicznego myślenia, spostrzegawczości, a także sprawnością i zręcznością fizyczną. Naszą szkołę reprezentowały dzielne pierwszaki Ola, Bartek i Emil.

W tegorocznych „kosmicznych” zmaganiach, tematycznie nawiązujących do obchodów roku Mikołaja Kopernika, zwycięska okazała się drużyna z SP nr 43 – gratulujemy! Piękne prace plastyczne przedstawiające „Kosmiczne chochliki” – można podziwiać na tablicy w pobliżu jadalni. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.