Tydzień zdrowia

„Kolorowy zawrót głowyczyli Tydzień Zdrowia w naszej szkole !

W dniach  3 – 7 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbędzie się „Tydzień Zdrowia” w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

Prosimy, aby dziecko miało ubranie lub jego element zgodny z kolorystyką poszczególnych dni Tygodnia Zdrowia.

Kolorystyka poszczególnych dni w Tygodniu Zdrowia łączy się z kolorem dominującym w jadłospisie w danym dniu.

Do konkurencji sportowych na długich przerwach uczniowie klas I-III wybierają 6 reprezentantów, uczniowie klas IV-VI wybierają 5 reprezentantów.

Poniedziałek- wszyscy uczniowie ubrani na niebiesko Światowy Dzień Autyzmu

Zajęcia uczniów naszej szkoły z wychowankami OREWU (wybrani uczniowie)

Krótka prelekcja na temat autyzmu.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie uczestniczą w zajęciach profilaktyczno– wychowawczych „Co mogę zrobić, gdy moje zdrowie jest zagrożone?”.

Podsumowanie projektu „Zdrowo zakręceni na sport” w formie wystawy plakatów z pracami dzieci ze świetlicy.

Praca literacka pt. „ Recepta na zdrowie” (nauczyciele j. polskiego) – konkurs z nagrodami.

Konkurs plastyczny „Zdrowy styl życia” (praca formatu A4 – technika dowolna).

Konkurs języka angielskiego na hasło promujące zdrowie.

Przerwa po 4 lekcji wyścigi rzędów klas I

Przerwa po 5 lekcji – klasy IV-VI – odbicia piłki nad głową

Wtorek – wszyscy uczniowie ubrani na zielono

Elementy projektu „Porcja pozytywnej energii” w klasach 1-3

W czasie przerw lekcyjnych uczniowie i nauczyciele będą częstowani owocami.

Na drugiej godzinie lekcyjnej pogadanki przeprowadzone przez nauczycieli w ramach  zajęć profilaktyczno – wychowawczych dotyczące zdrowego stylu życia oraz  prawidłowych zasad odżywiania.

W czasie długich przerw chętni uczniowie klas IV-VI mogą w gabinetach nr 1 i 4 wykonywać mandale i uczestniczyć w zabawach z zakresu edukacji zdrowotnej (pedagog, psycholog, logopeda).

Przerwa po 4 lekcji wyścigi rzędów klasy II część 1

Przerwa po 5 lekcji – klasy IV-VI – rzuty do kosza

Środa –wszyscy uczniowie ubrani na biało.

Dzień Owocowy – wszyscy uczniowie przynoszą w ramach drugiego śniadania swój ulubiony owoc.

Wykonanie przez dzieci plakatów pt. „ Twoja droga do zdrowia” (świetlica)

Przerwa po 4 lekcji wyścigi rzędów klas II część 2

Przerwa po 5 lekcji – klasy IV-VI – strzały na bramkę

Czwartek– wszyscy uczniowie ubrani na czerwono

Ruch to zdrowie -zasady fair play w sporcie i życiu (pogadanka na wszystkich lekcjach w-f)

Na lekcjach matematyki w klasach IV-VI „Jem zdrowo- liczę kalorie” (działania na liczbach naturalnych).

Podsumowanie programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę” w klasach I.

Podczas zajęć świetlicowych możliwość wykonywania strojów na piątkową „Paradę warzyw i owoców”.

Casting na najładniejszy strój.

Przerwa po 4 lekcji wyścigi rzędów klas III część 1

Przerwa po 5 lekcji – klasy IV-VI – bieg wahadłowy

Piątek – wszyscy uczniowie ubrani na pomarańczowo

Na podsumowanie – spotkanie na dużej sali gimnastycznej o godzinie 13 (Przedstawienie na dużej sali gimnastycznej.

Wszyscy zwycięzcy i laureaci konkursów zostają nagrodzeni dyplomami i drobnymi nagrodami.

Czworobój  lekkoatletyczne w klasach IV -VI

Przerwa po 4 lekcji wyścigi rzędów klas III część 2

Przerwa po 5 lekcji – klasy IV-VI – tor przeszkód

Parada warzyw i owoców (około godz. 13) - przemarsz przez osiedle, promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród mieszkańców, także w formie wspólnych zabaw ruchowych.