Pierwszy cykl zajęć już za nami....

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła zgłosiła swój udział w   konkursie ekologicznym „Jestem – eko”, zorganizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie. Celem konkursu jest propagowanie postaw i zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Zadania konkursu  realizowane są w ramach zajęć kółka geograficznego.

W październiku br. uczniowie zmierzyli się z pierwszym zagadnieniem „ Jestem Eko, czyli wdrażamy Eko- nawyki w życiu codziennym”.  Podczas zajęć warsztatowych uczniowie  zostali zapoznani z takimi pojęciami jak: biomasa,  recykling, upcykling, zero waste („zero marnowania”), zamiennik czy segregacja oraz dowiedzieli się jak długo rozkładają się przedmioty wykonane z różnych materiałów.  Uczestnicy uświadomili sobie, również jak ważne jest  wdrażanie prostych działań ekologicznych w codziennym życiu takich jak. segregacja odpadów czy używanie przedmiotów do wielokrotnego użytku, po to aby przyczynić się do zminimalizowania ilości śmieci , które lądują na wysypiskach.

Poniżej fotorelacja z naszych warsztatów.

Opiekun kółka geograficznego:

mgr Halina Czaja