VI EDYCJA PROGRAMU „BYĆ JAK IGNACY” JUŻ ZA NAMI…

Przez cały rok szkolny 2021/2022 grupa dzielnych siódmoklasistów uczestniczyła w programie „Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu było m.in. promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy. Podczas zajęć koła biologicznego uczniowie realizowali następujące tematy:

1) podróże badawcze i nawigacja,

2) początki lotnictwa,

3) mózg, nauka i informacja,

4) badania przyrody,

5) wielkie konstrukcje i maszyny,

6) badania przeszłości i przyszłości,

7) badania kosmosu,

8) wynalazki Ignacego Łukasiewicza.

Bardzo dziękuję Mai Tomaszewskiej, Amelii Złockiej, Paulinie Hajzler, Natalii Jastrzębskiej, Dawidowi Pisko oraz Kamilowi Ufniakowi za wytrwałość i chęć uczestnictwa, a także za kreatywność oraz entuzjazm.

Opiekun koła biologicznego:

mgr Sylwia Dudziak