ZAJĘCIA TERENOWE W KLASACH ÓSMYCH

Uczniowie klas ósmych, w ramach lekcji biologii, uczestniczyli w zajęciach terenowych, które odbyły się na terenie szkoły oraz w lesie miechowickim. Podczas warsztatów ósmoklasiści mogli wykazać się znajomością poznanych już zagadnień związanych z ekologią.  Uczniowie mieli za zadanie m.in. dokonać analizy wybranych cech populacji stokrotki zwyczajnej pod kątem jej zagęszczenia, struktury wiekowej i przestrzennej oraz mchu płonnika pod kątem struktury przestrzennej i płciowej.  Aby móc dokonać rzetelnych obserwacji każda grupa uczniów, przy użyciu taśmy mierniczej, wyznaczyła powierzchnię do badania, którą wzięła pod uwagę podczas analizy wyników i wyciągnięcia właściwych wniosków. Ponadto, uczniowie mieli również możliwość wykazać się znajomością pospolitych gatunków drzew, obliczyć wiek wybranego okazu oraz oszacować stan zdrowotny drzewa.

nauczyciel biologii:

Sylwia Dudziak