PROJEKT EDUKACYJNO – ARTYSTYCZNY „EKO-DZIEŁA”

Na lekcjach plastyki klasy 7c i 7d realizowały projekt edukacyjno-artystyczny „EKO-DZIEŁA”. Stworzone przez uczniów prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Młodzi artyści zachęcają do obejrzenia efektów swoich działań:

„W naszym świecie dużo osób nie interesuje się sztuką. Wystawa „Eko-dzieła” ma za zadanie spopularyzować piękno sztuki. Inspirowana projektem „Od Rubęsa do Pikasa” Tomasza Brody ma na celu uświadomienie zwiedzającym, że z niczego da się zrobić wszystko. Honoruje również ekologię i szacunek dla naszej planety. Młodzi artyści, jednocześnie uczniowie naszej szkoły, stworzyli nietuzinkowe i zadziwiające upcyklingowe interpretacje znanych dzieł sztuki. Autorzy wykorzystali znalezione na dnie szuflady niepotrzebne rzeczy. Dzięki kreatywności te „śmieci” stały się cudami. Wydarzenie jest warte zobaczenia. Mamy nadzieję, że wiele osób po zwiedzeniu wystawy zainteresuje się malarstwem.

Wojtek Zajączkowski, Bartosz Ufniak, Wojtek Zaniewski, Kamil Owsianka, Artur Mitas”