KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO TRWA

15 września uczennice naszej szkoły, które zgłosiły się, aby kandydować do SU, przedstawiły swoje programy wyborcze. Na szkolnym boisku zebrali się uczniowie klas 4 - 8 i wysłuchali planów wyborczych dziewczyn.

Oto kandydatki, które ubiegają się o tytuł przewodniczącej  szkoły:

1. Bełc Małgorzata

2. Heyser Nicole

3. Robak Weronika

4. Rutkowska Maja

5. Wojcieszek Anna

6. Złocka Amelia

Spotkanie na boisku szkolnym było też okazją, aby przypomnieć sylwetkę  patrona szkoły - Wacława Kuchara, który " opiekuje się" naszą placówką od 10 lat.

Był multi-sportowcem, by jak sam mówił: "nie uciekła szansa".

Już same osiągnięcia piłkarskie zapewniłyby mu miejsce w historii polskiego sportu. Tyle, że futbol Wacławowi nie wystarczał. Niemal równolegle z piłką nożną trenował lekkoatletykę. W roku 1920 zdobył tytuły w biegach na 800 m   i 110 m przez płotki. W kolejnych dorzucał złoto na 400 m przez płotki, trójskoku, skoku wzwyż, czy 10-boju. Pobił rekordy Polski w sześciu konkurencjach (w tym dwóch sztafetach).Zimą zaś zakładał łyżwy. Z nie mniejszym powodzeniem. W 1922 r. został pierwszym w historii mistrzem kraju w łyżwiarstwie figurowym. To i tak nic w porównaniu do sukcesów w łyżwiarstwie szybkim – w latach 1922–29 zdobył aż 22 złota mistrzostw Polski. W 1925 r. w czasie mistrzostw Europy zajął 7 miejsce w wieloboju. Niezłe wyniki, choć nie na mistrzowskim poziomie, osiągał też w tenisie, ping pongu i pływaniu.

Podsumowując - bądźmy zatem - jak Wacław Kuchar!