1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Mistrzostwa Bytomia w pływaniu

W dniu dzisiejszym tj. 19.04 odbyły się Mistrzostwa Bytomia w pływaniu. Nasza szkołę reprezentowali:

Damian Laksa

Wiktoria zajęła 3 miejsce w wyścigu na 50m stylem grzbietowym. Dawid był 3 na tym samym dystansie, ale w stylu dowolnym. Brąz w „żabie” wypływał Kajtek. Fabian i Olivia zajęli najgorsze dla sportowców miejsce znaczy 4.

W klasyfikacji generalnej i Dziewczęta i Chłopcy uplasowali się na 3 miejscu.

W sztafecie stylem zmiennym chłopcy także wywalczyli brąz.

Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom!

Opiekunowie Anna Wiśniewska i Agnieszka Walczuch

Świetlicowy konkurs "Wiemy co jemy - tworzymy zdrowe menu"

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia, dzieci w naszej świetlicy wykonały piękne prace związane z tworzeniem zdrowego menu. Spośród wielu prac zostali wyłonieni zwycięzcy.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Victoria Duda z kl. 3b

II miejsce Ania Bilek z kl. 1a

III miejsce Basia Kurach z kl. 3a

Oraz wyróżnienia otrzymali: Amelka Piwowarska z kl. 1b, Tomek Drężek z kl.1b i Oskar Dawidowicz z kl. 1b.

Pozostałym dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

PRZEDSTAWIENIE „BABA JAGA U DENTYSTY”

Uczennice klasy 7a, pod opieką pań: Agnieszki Soboty i Agnieszki Mróz, przygotowały przedstawienie teatralne o tematyce profilaktycznej pt.: „ Baba Jaga u dentysty”. Występ obejrzeli uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, odwiedzający nas goście podczas Dni Otwartych,  a także przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego  nr 58 w Miechowicach. Już trwają przygotowania do kolejnego spektaklu. Trzymajcie kciuki za jego powodzenie:)

Nasza szkoła przy ogromnym współudziale  MDK nr 2  oraz parafii Bożego Ciała w Bytomiu  już po raz siódmy zorganizowała Rejonowy Konkurs Piosenki Religijnej.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. 09 kwietnia miały miejsce przesłuchania w MDK nr 2 w Bytomiu, a finał został zorganizowany, jak zawsze, w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach w niedzielę, 14 kwietnia.

Jako organizatorzy chcemy serdecznie podziękować Jury Konkursu za ich pracę w Komisji: p. Joannie Prus-Kaczkowskiej, siostrze zakonnej Izabeli oraz ojcu zakonnikowi  Zachariaszowi z Góry Św. Anny.

W tym roku mogliśmy z przyjemnością posłuchać także wykonawców z Zabrza, Gliwic oraz Lublińca!

Silna reprezentacja naszej szkoły okazała się zwycięzcami!

W kategorii zespoły klas 4-6 nasz zespół  zajął I miejsce w składzie: Lena Marczak kl.4a, Lena Sawala, Alicja Cielecka, Marta Kotlorz, Marcelina Niewiadomska kl.4c, Nadia Małycha, Alicja Międzik kl.5b, Natalia Cholewa, Magda Puczko kl.6a, Julia Sosna kl.6b.

Z kolei w kategorii solistów z klas 4-6 II miejsce zajęła Lewa Sawala z kl. 4c, a I miejsce - Natalia Cholewa z kl. 6a.